ArkiPARC 2013'te Gayimenkul Ödülleri sahiplerini buldu

17.04.2013
"Kentsel Kalite için Diyalog"  mottosuyla gayrimenkul sektörünün önde gelen aktörlerini buluşturan ArkiPARC 2013'te, geleneksel Gayrimenkul Ödülleri'nin yanı sıra bu yıl ilk kez verilen Sürdürülebilirlik Ödülü ve Belediye Ödülü 11 Nisan Perşembe akşamı  ödül töreniyle sahiplerine takdim edildi. 


   
   Sürdürülebilir Kentler için Sürdürülebilirlik Ödülü Sürdürülebilir projelerin gerçekleştirilmesini teşvik etmek amacıyla ArkiPARC kapsamında ilk kez verilen Sürdürülebilirlik Ödülü, ürün ve tamamlanmış proje kategorisinin yanı sıra jüri özel ödülü ile sahiplerini buldu. 
    
    Avcı Mimarlık Kurucusu ve Genel Yöneticisi mimar Selçuk Avcı, Kortek Endüstriyel Kurucu Ortaği Berna Erbilek ve DTZ Pamir&Soyuer Yönetici Ortağı Firuz Soyuer'den oluşan jüri değerlendirilmesi sonucu kazanan isimler belirlendi. 
    
    Gecenin ilk ödülü, Küçük Menderes Havzası Çevre Koruma Projesi ile jüri özel ödülüne layık görülen Ödemiş Belediyesi'ne verildi.
    
     Ürün Kategorisi kapsamında ödül alan ürün ise Vitra IsoTile oldu.
    
    Tamamlanmış Proje kategorisinde ödül alan proje ise Hausladen Mühendislik Ofisi Renovasyon Projesi oldu.
    
    Yerel Yönetimler Belediye Ödülü ile Onurlandırıldı 
    
    ArkiPARC kapsamında bu yıl ilk kez verilen olan Belediye Ödülü, belediyeler tarafından kentli adına olumlu yönde bir değer artışının gerçekleşmesini sağlayan kamu hizmetlerinin teşvik edilmesini hedefliyor. Törende, stratejik yaklaşım ve uygulama olmak üzere iki kategoride verilen ödüller sahiplerine takdim edildi. 
    
    İki aşamalı değerlendimenin ilk aşamasında Port Alaçatı Kanal Kent Projesi ile Alaçatı Belediyesi, Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Projesi ile Altındağ Belediyesi, Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi ile Eyüp Belediyesi, Gebze Tarihi Kent Meydanı Kentsel Tasarım Projesi ile Gebze Belediyesi ve Çevreden Merkeze Kentsel Değişim Projesi ile Ödemiş Belediyesi olmak üzere toplam 5 belediye projeleri ile finale kaldı. 
    
    
 Stratejik Yaklaşım kategorisinde ödüle layık görülen belediye, Hamamönü Kentsel Tasarım ve Sağlıklaştırma Projesi ile Altındağ Belediyesi oldu.
 
    
 İzleyicilerin Oylarıyla Belirlenen Gayrimenkul Ödülleri Sahiplerini Buldu 
    
    
 Konut kategorisi finalistleri seçici kurul tarafından Akasya Acıbadem, Loft Bahçe ve Tekfen Bomonti Apartmanları olarak belirlenmişti. 
    
 İzleyicilerin oylarıyla ödüle layık görülen proje ise Akasya Acıbadem oldu. Projenin geliştiricisi SAF GYO adına Zeynep Akdilli Oral'a ve projenin mimari ekibi Mimarlar Workshop adına Mehpare Evrenol'a ödüllerini Mentor Proje Danışmanlık Kurucusu İlhami Akkum verdi. 
    
    
 Otel kategorisi finalistleri ise seçici kurul tarafından Doubletree by Hilton Avcılar, Doubletree by Hilton Old Town ve Radisson Blu Hotel İstanbul Asio olarak belirlenmişti.
    
 İzleyicilerin oylarıyla otel kategorisinin kazananı ise Radisson Blu Hotel İstanbul Asio oldu. Projenin geliştiricisi Ant Yapı adına Mehmet Okay'a ve projenin mimarı Metex Design adına Hüray Erk'e ödüllerini Servotel Başkan Yardımcısı Ayla Heyfegil sundu. 
    
 Jüri tarafından ofis kategorisinin finalistleri ise Adana Semih Rüstem İş Merkezi, Nidakule ve Papirüs Plaza olarak belirlenmişti. İzleyicilerin oylarıyla ofis kategorisinin kazananı ise Adana Semih Rüstem İş Merkezi oldu. Projenin geliştiricisi Toprak Mimarlık İnşaat ve Mars Mimarlar adına Cem Yücel'e ödülleri Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Işıl Dinçer takdim etti. 
    
    
 Alışveriş Merkezi kategorisinin finalistleri ise jüri tarafından Autopia, Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi ve Magnesia Alışveriş Merkezi olarak belirlenmişti. 
    
 İzleyicilerin oylarıyla alışveriş merkezi kategorisinin kazananı Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi oldu. Projenin geliştiricisi Turkmall-Torunlar GYO adına Levent Eyüboğlu ve Zeynep Torun, projenin mimarı Mim Yapı adına Fatih Kesgün ödüllerini Yavuz Karaman'dan aldı. 
    
    
 Karma kullanım kategorisi finalistleri ise jüri tarafından Buyaka, Trump Towers ve Varyap Meridian olarak belirlenmişti. İzleyicilerin oylarıyla karma kullanım kategorisinin kazananı Varyap Meridian oldu.
    
 Projenin geliştiricisi Varyap adına Cengiz Aydın ve proje mimarı DOME Doğal Mekan Mimarlık adına Murat Yılmaz'a ödüllerini Extensa Genel Müdürü Aysu Özlem Gökçe takdim etti.
    
    
 Alternatif yatırımlar kategorisinin finalistleri jüri tarafından Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi, Kağıthane Ticaret Odası İlköğretim Okulu ve Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi olarak belirlenmişti.
    
 İzleyicilerin oylarıyla alternatif yatırımlar kategorisinin kazananı Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi oldu. Özyeğin Üniversitesi ve projenin mimarı B-Design adına Bülent Ergün Güngör'e ödüllerini Optimus Mimarlık'ın Kurucusu Cemal Mutlu sundu.   
    
 
 Kaynak: arkitera.com<< Geri Tüm haberler için tıklayınız.


Bizden Haberler
17.04.2013 ArkiPARC 2013'te Gayimenkul Ödülleri sahiplerini buldu
01.04.2010 Geleceğin kent konsepti
05.02.2013 ŞİŞLİ ' DE YENİ VE MODERN BİR YAKLAŞIM


Emlak Yaşam Haberleri
27.10.2017 iki design group,...
27.10.2017 Yapı Merkezi’nden 3...
26.10.2017 NG Residenceta 4 bin...